آرتاوین

گاز آرگون و استفاده آن در پنجره های دوجداره و upvc

پنجره دوجداره در غرب تهران

یکی از جدیدترین و مناسب ترین انواع پنجره در خانه های جدید، پنجره هایی با جنس یو پی وی سی می باشند ، که تقریبا تمامی انواع این پنجره های uPVC نیز از نوع دوجداره ساخته می شوند.از مهمترین دلایل استفاده از پنجره های دوجداره ، عایق بندی مناسب صدا و حرارت است که در زندگی شهری بسیار پرکاربرد است ، معمولا بین شیشه های پنجره های دوجداره از گازی پر می شود که رسانایی حرارتی و صوتی کمی داشته باشد. هوای معمولی رسانایی حرارتی پایینی دارد ، اما برای عایق بندی بهتر ، بین شیشه ها را با گازی که رسانایی بسیار پایین تری دارد پر می کنیم ، گازی مانند گاز آرگون.استفاده از آرگون در پنجره های دو جداره دارای مزايای  بسيار زيادی است

گاز آرگون با هیچ ماده ای ترکیب شیمیایی به وجود نمی آورد . آرگون گازی بدون بو ، مزه و غیر آتش زاست. آرگون علاوه بر كاهش رسانايی گرمايی بين دو شيشه پنجره دو جداره، با كمتر كردن مقدار همرفت در فضای دو شيشه از اتلاف گرمايی بيشتر جلوگيری مي كند. علاوه بر اين تهيه آرگون آسان و ارزان است بنابراين می توان به صورت گسترده و صنعتی از آن استفاده كرد.  كيفيت پنجره دو جداره ای كه از آرگون پر شده باشد تا زمانی كه غلظت گاز آرگون به ۷۵ درصد نرسد تغييری نمی کند. بنابراين پنجره دوجداره پر شده با گاز آرگون ، حداقل ۲۰ سال با رسانایی عالی عمل خواهد کرد.
مکانیزم کاهش اتلاف انرژی از طریق رسانش است ، ضریب انتقال حرارتی گازهای سنگین و خنثی پایین تر است ، بنابراین و باعث می شود که انتقال حرارت در شیشه های دوجداره ، کمتر باشد.

گاز كريپتون نيز گازی است كه برای استفاده در پنجره های چند جداره مناسب است. با توجه به اينكه كريپتون در فاصله های كوچک كمتر از ۸ ميليمتر بهتر عمل می كند، در پنجره های سه جداره و چهار جداره بيشتر استفاده مي شود. كريپتون حدود ۲۰۰ برابر از آرگون گرانتر است، بنابراين استفاده از آن در پنجره های دو جداره معمولی دارای صرفه اقتصادی نيست. براي بيشتر كردن مقدار عايق بندی صدايی می توان از گازهای ديگر (مانند هگزافلوريد گوگرد ، دی اكسيد كربن ) استفاده کرد اما استفاده از اين گازها در عايق بندی گرمايی تأثير منفی دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران – رودهن – مهرآباد – بلوار اصلی مهرآباد ستاره شرق
۰۹۱۲۲۳۰۹۳۵۸
۰۹۱۲۳۰۷۸۸۴۰
نمایندگی رسمی وین تک

آرتاوین نمایندگی رسمی درب و پنجره های upvc وین تک و پنجره دوجداره در غرب تهران با داشتن چندین سال سابقه تخصصی تولیدکننده درب و پنجره دو جداره upvc و توری پلیسه و تعویض پنجره های دوجداره بدون تخریب در غرب تهران می باشد.