آرتاوین

تعرق پنجره های دوجداره

نمایندگی رسمی وین تک

به طور کلی با انجام اصولی فرایند در دوجداره کردن پنجره و استفاده از چسب های اولیه و ثانویه با روش های تمام اتوماتیک، که نفوذ هوا را به محفظه بین جداره ها غیر ممکن می‌کند، احتمال تعرق پنجره های دوجداره فوق العاده ضعیف می‌ شود.

دلیل اصلی تعرق در پنجره های دوجداره چیست ؟

دلیل اصلی تعرق پنجره های دوجداره، تولیدات کارگاهی دستی می باشد که معمولا در آن ها امکان دوجداره سازی اصولی و تزریق گاز های خنثی و آب بندی مناسب وجود ندارد. در واقع آنچه که موجب می شود در شیشه های دوجداره ای که به صورت اتوماتیک تولید می‌شود تعرق در سطح شیشه صورت نگیرد وجود مواد رطوبت گیری است که درون Spacer یا فاصله انداز قرار دارد. همچنین قابل ذکر است که امکان استفاده از مواد رطوبت گیر در شیشه های دوجداره ای که به صورت دستی تولید می شود، وجود ندارد همچنین آب بندی کامل شیشه نیز به صورت دستی انجام پذیر نمی باشد.

عوامل زیادی در ایجاد تعرق در شیشه و پنجره دوجداره تاثیر گذار می باشد. از جمله این عوامل فقدان تهویه مناسب، اختلاف زیاد دمای داخل ساختمان با جداره داخلی شیشه، افزایش درصد رطوبت هوا و همچنین عدم کارکرد صحیح شیشه دوجداره را می توان بیان کرد. به طور معمول این بخار بر روی شیشه های تک جداره تشکیل می گردد که دمای هوا بیرون بر دمای شیشه غالب است.

یادآوری : وجود بخار در جداره بیرونی شیشه دوجداره نشان دهنده بالاتر بودن دمای داخلی خانه نسبت به خارج آن است و پنجره ها به خوبی عمل می کنند.(عدم وجود بخار دلیل بر کارکرد غیر صحیح پنجره نیست).

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران – رودهن – مهرآباد – بلوار اصلی مهرآباد ستاره شرق
۰۹۱۲۲۳۰۹۳۵۸
۰۹۱۲۳۰۷۸۸۴۰
نمایندگی رسمی وین تک

آرتاوین نمایندگی رسمی درب و پنجره های upvc وین تک و پنجره دوجداره در غرب تهران با داشتن چندین سال سابقه تخصصی تولیدکننده درب و پنجره دو جداره upvc و توری پلیسه و تعویض پنجره های دوجداره بدون تخریب در غرب تهران می باشد.