آرتاوین

علت بخار زدن شیشه دوجداره

(آرتاوین نمایندگی رسمی وین تک)

هوا که سرد می شود، به سختی می توان از پشت بخار شیشه ها منظره بیرون را دید. همه پنجره های ساده با شیشه های تک جداره در معرض بخار زدن قرار دارند. بخار روی شیشه اصلا موضوع عجیبی نیست. اما بخار زدن شیشه دوجداره اصلا عادی نیست. پنجره دوجداره آرتاوین از دو لایه شیشه ای مجزا تشکیل شده که در حالت عادی نباید بخار بزند. اگر چه این مشکل تنها در زمستان به وجود می آید ولی لازم است قبل از فرا رسیدن فصل سرما، نسبت به بررسی علت آن اقدام کنید.

پنجره دوجداره

ساختار شیشه های پنجره دوجداره آرتاوین :

بهتر است بدانید که پنجره دوجداره آرتاوین از دو لایه شیشه به هم چسبیده و مهروموم شده تشکیل شده است که بین این دو شیشه، یک فاصله وجود دارد. عایق حرارتی به دلیل وجود این فاصله ایجاد می شود. در واقع هوایی که داخل پنجره دو جداره به دام افتاده (یا گازی که داخل پنجره وجود دارد، بسته به نوع پنجره ای که سفارش داده اید معمولا گاز آرگون استفاده می شود) یک مانع ایجاد می کند و اجازه ورود و خروج هوای گرم و یا سرد را نمی دهد.

بخار آب به سه شکل بر روی شیشه قرار می گیرد که در زیر هر یک را توضیح می دهیم :

حالت اول : تشکیل بخار آب روی جداره بیرونی شیشه :

وجود بخار در جداره بیرونی شیشه  نشان دهنده بالاتر بودن دمای داخلی خانه نسبت به خارج آن است و پنجره ها به خوبی عمل می کنند.(عدم وجود بخار دلیل بر کارکرد غیر صحیح پنجره نیست).

حالت دوم : تشکیل بخار روی سطح شیشه داخلی

عوامل زیادی در تشکیل بخار در جداره داخلی شیشه دوجداره تاثیر دارند. از جمله این عوامل فقدان تهویه مناسب، اختلاف زیاد دمای داخل ساختمان با جداره داخلی شیشه، افزایش درصد رطوبت هوا و همچنین عدم کارکرد صحیح شیشه دوجداره را می توان بیان کرد. به طور معمول این بخار بر روی شیشه های تک جداره تشکیل می گردد که دمای هوای بیرون بر دمای شیشه غالب است.

حالت سوم : بخار بین دو شیشه دوجداره

شکستگی شیشه، ایراد فنی دستگاه CNC دوجداره، کیفیت ضعیف شیشه دوجداره و عدم وجود ماده خشک کن در داخل اسپیسر از جمله دلایل بروز بخار بین دو شیشه در پنجره دوجداره می باشد. همچنین عدم وجود راه آب باران (تخلیه آب از پروفیل) در داخل پروفیل نیز موجب جمع شدن آب زیر شیشه و با گذشت زمان (از بین رفتن چسب و نفوذ آب) بخار زدگی داخل این نوع شیشه ها خواهد شد.

از بین بردن بخار پنجره دو جداره :

پیدا کردن علت بخار روی شیشه دوجداره بسیار مهم است. در حالت معمول نباید شاهد بخار زدن شیشه دوجداره باشیم. گاهی مقدار زیادی آب در پای پنجره ها جمع می شود که ناشی از همین بخار است. به خصوص وقتی بین دو جدار شیشه ها بخار آب دیده می شود، حتما نیاز به بررسی دارد. در این حالت لازم است تا پنجره از چارچوب خارج شود تا بتوان علت را پیدا کرد. اگر پنجره دوجداره عملکرد خوبی نداشته باشد لازم است تا شیشه ها را تعویض کنید.اگر عایق بندی آسیب دیده باشد، پنجره قابل تعمیر است ولی در مواردی همچون وجود ترک در شیشه، حتما باید شیشه ها تعویض شوند. در واقع بهترین راه از بین بردن بخار داخل این شیشه ها ( بین دو شیشه) تعویض کامل آن است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران – رودهن – مهرآباد – بلوار اصلی مهرآباد ستاره شرق
۰۹۱۲۲۳۰۹۳۵۸
۰۹۱۲۳۰۷۸۸۴۰
نمایندگی رسمی وین تک

آرتاوین نمایندگی رسمی درب و پنجره های upvc وین تک و پنجره دوجداره در غرب تهران با داشتن چندین سال سابقه تخصصی تولیدکننده درب و پنجره دو جداره upvc و توری پلیسه و تعویض پنجره های دوجداره بدون تخریب در غرب تهران می باشد.