آرتاوین

گاز آرگون و استفاده آن در پنجره های دوجداره

(پنجره دوجداره در غرب تهران)

همانطور که می دانید امروزه زندگی شهری و شرایط آن باعث شده است که این روزها منابع تحقیقاتی بسیاری صرف تحقیق و توسعه و بهینه سازی تکنولوژی ساخت درب و پنجره دوجداره شود. یکی از جدید ترین و مناسب ترین انواع پنجره، پنجره هایی با جنس upvc می باشند، که تقریبا تمامی انواع این پنجره های upvc نیز از نوع دوجداره ساخته می شوند.از مهم ترین دلایل استفاده از پنجره های دوجداره ، عایق بندی مناسب صدا و حرارت است ، معمولا بین شیشه های پنجره های دوجداره از گازی پر می شود که رسانایی حرارتی و صوتی کمی داشته باشد. هوای معمولی رسانایی حرارتی پایینی دارد، اما برای عایق بندی بهتر، بین شیشه ها را با گازی که رسانایی بسیار پایین تری دارد پر می کنیم، که برای این کار از گازی مانند گاز آرگون استفاده می شود.

پنجره دوجداره

بهتر است بدانید که گاز آرگون با هیچ ماده ترکیب شیمیایی به وجود نمی آید. آرگون گازی بدون بو، مزه و غیر آتش زا است. آرگون علاوه بر كاهش رسانايی گرمايی بين دو شيشه پنجره دوجداره، با كمتر كردن مقدار همرفت در فضای دو شيشه از اتلاف گرمايی بيشتر جلوگيری می كند. بنابراين می توان به صورت گسترده و صنعتي از آن استفاده كرد. به صورت يک قانون عمومی می دانيم كه غلظت گاز درون جداره های پنجره بايد بيشتر از ۹۰ درصد باشد و به طور طبیعی در طول زمان این غلظت کم خواهد شد. مقدار كاهش غلظت چيزی حدود ۰٫۵ تا ۱ درصد است. كيفيت پنجره دو جداره ای كه از آرگون پر شده باشد تا زمانی كه غلظت گاز آرگون به ۷۵ درصد نرسد تغييری نمی کند. بنابراين پنجره دوجداره پر شده با گاز آرگون، حداقل ۲۰ سال با رسانایی عالی عمل خواهد کرد. همچنین مکانیزم کاهش اتلاف انرژی از طریق رسانش است، ضریب انتقال حرارتی گازهای سنگین و خنثی پایین تر است، بنابراین باعث می شود که انتقال حرارت در شیشه های دوجداره ، کمتر باشد.

عملکرد گاز آرگون در شیشه دوجداره :

گاز آرگون چگالی بیشتری نسبت به هوا دارد. به همین دلیل محبوس شدن آن در وسط شیشه های دوجداره بازدهی عایق بیشتری دارد. گاز آرگون، دمای شیشه را نزدیک به دمای اتاق می کند و مانع از جریان یافتن هوای همرفتی در اثر اختلاف دما می شود.

مزایای شیشه دوجداره پر شده با گاز آرگون :

۱_ به خوبی عایق کردن پنجره ها

۲_ ایجاد عایق صدایی برای منازل و محیط کار

۳_ حداقل شدن امکان میعان و یخ زدگی

۴_ قابلیت استفاده در تمام شرایط آب و هوایی

۵_ عدم آلودگی محیط زیست

۶_ درز بندی شیشه های دوجداره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران – رودهن – مهرآباد – بلوار اصلی مهرآباد ستاره شرق
۰۹۱۲۲۳۰۹۳۵۸
۰۹۱۲۳۰۷۸۸۴۰
نمایندگی رسمی وین تک

آرتاوین نمایندگی رسمی درب و پنجره های upvc وین تک و پنجره دوجداره در غرب تهران با داشتن چندین سال سابقه تخصصی تولیدکننده درب و پنجره دو جداره upvc و توری پلیسه و تعویض پنجره های دوجداره بدون تخریب در غرب تهران می باشد.