آرتاوین

ابعاد استاندارد پنجره های دوجداره آرتاوین

(نمایندگی رسمی وین تک در غرب تهران)

از عواملی که در تعریف استاندارد پنجره های دوجداره upvc آرتاوین تاثیر گذار است، ابعاد درب و پنجره دوجداره می باشد. پنجره هایی که جهت هوا گیری به کار می روند برای مثال پنجره های نصب شده در سرویس های بهداشتی و بعضا آشپزخانه ها معمولا دارای ابعاد کوچکتری نسبت به سایر درب و پنجره ها می باشند. از این رو در استاندارد این نوع پنجره ها ابعاد کوچکتری تعریف شده است. در مقابل درب و پنجره هایی که به عنوان درب ورودی یا پنجره اصلی هستند مانند درب های بالکن و …بنابر استاندارد تعریف شده، می بایست ابعاد بزرگتری داشته باشند.

پنجره دوجداره

تاثیر ابعاد استاندارد درب و پنجره دوجداره در نصب آن :

درواقع رعایت استاندارد ها دلایل و فواید خود را به همراه دارد. یکی از عواملی که رعایت استاندارد اندازه پنجره بر آن تاثیر به سزایی دارد مراحل نصب درب و پنجره می باشد. به یاد داشته باشید که بر طبق ضوابط و مقررات نمای شهری، شهرداری، فاصله پنجره ها از زیر سقف تمام شده می بایست حداقل بیست سانتی متر در نظر گرفته شود این امر موجب نصب راحت تر و سریع تر پنجره می شود.

آرتاوین : اگر در اتاق خواب ارتفاع کف تا سقف را به طور معمول ۲۸۰ سانتی متر در نظر بگیریم. طبق ضوابط شهرداری برای جلوگیری از سقوط افراد یا اجسام و یا به دلیل قرار دادن مبل یا تخت تا ارتفاع یک متری از کف بهتر است پنجره بازشو وجود نداشته باشد. اگر به دلیل ایجاد گچ بری و یا نصب چوب پرده تا فاصله ۳۰ سانتی متری از سقف نیز از ایجاد پنجره باز شو صرف نظر کنیم، میزان باقی مانده برای ارتفاع پنجره ۱۳۰ سانتی متر منهای ارتفاع اتاق برابر با ۱۵۰ سانتی متر می باشد.

عرض و ارتفاع استاندارد پنجره دوجداره :

۱_زیبایی و تقارن در پنجره دوجداره.

۲_ بهره بردن از حداکثر بازشو جهت پنجره دوجداره.

۳_  بازشو استاندارد پنجره دوجداره وعملکرد بهتر از نظر فنی.

پنجره دوجداره

آرتاوین : برای پنجره upvc آرتاوین عرض پنجره ها نیز بهتر است به صورتی باشد که عرض هر لنگه از پنجره بین ۶۰ تا ۷۵ سانتی متر باشد. همچنین باید در نظر گرفت که در یک بعد از نمای ساختمان عرض و ارتفاع فریم ها به صورتی در نظر گرفته شود که ابعاد لنگه های پنجره ها در اتاق های مختلف که در یک بعد نما قرار می گیرند در آن بعد از نما تقریبا مساوی باشد. به طور مثال اگر یک پنجره دولنگه با ابعاد ۱۵۰×۱۵۰ در اتاق خواب قرار می گیرد و در موازات آن در همان بعد از نما یک پنجره سه لنگه برای پذیرایی در نظر داریم بهتر است که ابعاد هر لنگه پنجره پذیرایی را نیز باید ۱۵۰×۷۵ درنظر بگیریم که ابعاد کلی پنجره پذیرایی به ارتفاع ۱۵۰ و عرض ۲۲۵ سانتی متر خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران – رودهن – مهرآباد – بلوار اصلی مهرآباد ستاره شرق
۰۹۱۲۲۳۰۹۳۵۸
۰۹۱۲۳۰۷۸۸۴۰
نمایندگی رسمی وین تک

آرتاوین نمایندگی رسمی درب و پنجره های upvc وین تک و پنجره دوجداره در غرب تهران با داشتن چندین سال سابقه تخصصی تولیدکننده درب و پنجره دو جداره upvc و توری پلیسه و تعویض پنجره های دوجداره بدون تخریب در غرب تهران می باشد.