آرتاوین

اسپانیولت یا همان یراق آلاتِ، از مهم ترین قسمت های درب و پنجره upvc و پنجره دوجداره است. آنچه در مهم ترین قطعه مربوط به اسپانیولت حائز اهمیت است.مکانیزم مرکزی آن است که عدم استفاده از آلیاژ مناسب در ساخت قطعات مربوط به آن موجب ازکارافتادن چرخ دنده ها، شکست زبانه، فشار بیش ازحد بر روی دستگیره و درنتیجه عدم عملکرد مناسب فنر اسپانیولت می شود که این امر منجر به قفل شدن دائمی درها هنگام بسته شدن و نهایتاً عدم کارایی یراق می شود

اسپانیولت در نحوه چپ و یا راست بازشو کردن زبانه قفل باید به گونه ای باشد که زبانه به سادگی به وسیله یک ضامن آزاد گردیده و امکان چرخش زبانه فراهم شود و پس از جابه جا کردن، نحوه طراحی ضامن باید به گونه ای باشد که زبانه، در هنگام فشار از جای خود به راحتی خارج نشود.

امروزه به علت عدم آشنایی برخی سازندگان و نیروهای انسانی شاغل در بخش مونتاژ با کارکردها و ویژگی های یراق آلات ازجمله، اسپانیولت ها، غلتک ها و لولاها، دستگیره ها و… پس از مدتی افت کیفیت در ساختار درب و پنجره upvc و دوجداره مشاهده می شود و درب و پنجره های نصب شده از کارایی لازم برخوردار نبوده و درنتیجه اعتراض و شکایت مشتریان را به همراه دارد. بدون تردید نقش یراق آلات در ساخت و مونتاژ درب و پنجره upvc و دوجداره با کیفیت و استاندارد را نمی توان کمرنگ کرد و باید کیفیت یراق آلات را جدی گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران – رودهن – مهرآباد – بلوار اصلی مهرآباد ستاره شرق
۰۹۱۲۲۳۰۹۳۵۸
۰۹۱۲۳۰۷۸۸۴۰
نمایندگی رسمی وین تک

آرتاوین نمایندگی رسمی درب و پنجره های upvc وین تک و پنجره دوجداره در غرب تهران با داشتن چندین سال سابقه تخصصی تولیدکننده درب و پنجره دو جداره upvc و توری پلیسه و تعویض پنجره های دوجداره بدون تخریب در غرب تهران می باشد.